ana sayfa / Ekonomi / Abdullah Gül’ün Akrabası Satoğlu’nun Sahibi Metsan İnşaat Da Konkordato İstedi

Abdullah Gül’ün Akrabası Satoğlu’nun Sahibi Metsan İnşaat Da Konkordato İstedi

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün akrabası Mehmet Celalettin Satoğlu’nun sahibi olduğu Metsan İnşaat da konkordato talep etti.

Sözcü’den Derin Gökçe’nin yaptığı habere göre, İstanbul Kartal’daki büyük projesi ile bilinen (Metsan Nexus) Metsan İnşaat, konkordato talep etti.

İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi’nden çıkarılan karara göre şirkete yönelik 3 ay geçici mühlet verildi. Mahkeme heyeti konkordato davasına ilişkin şirkete konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş’ı atadı.

Konut, AVM, ofis, otel inşa eden Metsan Nexus’un çizimi Daniel Libeskind tarafından yapılmıştı.  Daniel Libeskind, ABD’de terör saldırısı ile yıkılan İkiz Kuleler’in yerine inşa edilen binanın konsept tasarımını da yapan şirket.

Haberde, şirketle ilgili şu bilgilere yer verildi:

“1961 yılında inşaat firması kurarak iş hayatına atılan Mehmet Satoğlu, bu firmayı 1966 yılında Metsan İnşaat olarak kurumsallaştırdı. Metsan İnşaat 1970’lerde Ankara Üniversitesi Morfoloji binası, Türk Standartları Enstitüsü, Göztepe SSK Hastanesi gibi pek çok önemli kamu projelerine imza attı. 1978 yılında da Sincan’da Türkiye’nin ilk 1000 konutluk toplu konut projesini tek seferde gerçekleştirdi. Projelerine yenilikçi anlayış ile yaklaşan Metsan, deprem riskini dikkate alarak 1980 yılında Türkiye’nin ilk radye temelli brüt beton konut binasını inşa etmişti.”

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …