ana sayfa / Son Dakika /  Bakan Soylu HDP’lilere meydan okudu: Sizi yürüten adam değildir

 Bakan Soylu HDP’lilere meydan okudu: Sizi yürüten adam değildir

 

HDP, Leyla Güven’in açlık grevinin 100. günü 15 kentten Diyarbakır’a yürüyüş hazırlığı yapıyor.

HDP, Leyla Güven’in açlık grevinin 100’üncü gününe denk gelen 15 Şubat’ta Diyarbakır’da olunacak şekilde, bölgenin 15 farklı kentinden yürüyüşler düzenleneceğini açıklamıştı.

Van, Hakkari, Kars, Iğdır, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak, Mardin, Batman, Siirt, Tunceli, Bingöl, Antep ve Urfa şehirlerinden yola çıkarak 7 ayrı koldan gerçekleştirilecek yürüyüşler, Leyla Güven’in Diyarbakır’daki evinin önünde sona erecek.

Soylu’dan ilginç üslup

Son zamanlarda söyledikleriyle provokatif olduğu konuşulan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  bugün yaptığı açıklamada da, “Şimdi ‘Apo’ içeride diye güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir.” şeklinde konuştu.

Cemaat mensuplarına yönelik büyük bir operasyon hazırlığında olduklarını da açıklayan Soylu, “Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Onları kazıyıp atmadıkça, bazıları acıyorlar, ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek, bütün bu anlayışı gördükten sonra hâlâ orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden.” dedi.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …