ana sayfa / Son Dakika / Başdanışman İlnur Çevik’in yazılarına da son verildi

Başdanışman İlnur Çevik’in yazılarına da son verildi

 

Erdoğan’ın başdanışmanlarından Yeni Birlik yazarı İlnur Çevik’in yazılarına son verildi. Gazete konu ile ilgili açıklama yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlarından olan Yeni Birlik yazarı İlnur Çevik’in bir haftadan beri köşe yazısı kaleme almamasının sebebi ortaya çıktı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Okan Sarıkaya, Çevik’in ‘Cumhurbaşkanlığı’nın ‘yorum’ konusundaki tasarrufu’ nedeniyle müsaade istediğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, danışmanlarının gazete ve televizyonlarda yaptığı yorumlardan rahatsızlık duyduğu iddiaları zaman zaman gündeme gelmişti. Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Coşkun da konuyla ilgili olarak bir kulis bilgisi aktarmıştı.

Coşkun, “Danışmanların televizyonlarda düzenli program yapmaları ya da gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni karar alınmış. Artık danışmanlar televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış.” demişti.

TRT’deki programı da kaldırılmıştı

Daha önce de, Fulin Arıkan’ın sunumuyla TRT’de yayınlanan ve Çevik’in yorum yaptığı ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programı yayından kaldırılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı tasarrufu

Yeni Birlik Genel Yayın Yönetmeni Sarıkaya, T24’ün sorusu üzerine yaptığı açıklamada ‘Çevik’in yazılarına son verildiği’ iddiasını yalanladı.

Sarıkaya şunları söyledi:

“Çevik, ‘Cumhurbaşkanlığı’nın, danışmanların yorum yapmaması konusunda bir tasarrufu var’ gerekçesini bildirerek müsaade istedi. Bu süreçte köşe yazısı kaleme almayacak.”

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …