ana sayfa / Son Dakika / Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaz Şehitliğine Ziyarette Bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaz Şehitliğine Ziyarette Bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmıştı. Kutlamalar çerçevesinde  KKTC’de bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Boğaz Şehitliğine ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere KKTC’de bulunuyordu. Oktay, Boğaz Şehitliğini ziyaret etti. Lefkoşa Büyükelçisi Ali MuratBaşçeri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan da Fuat Oktay’a ziyarette eşlik etti. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Boğaz Şehitliği anıtına çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Oktay ardından şehitlik anı defterini de imzalamayı unutmadı.

Oktay anı defterine şunları yazdı:

“Kahraman Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesi, huzuru, güvenliği ve esenliği için canlarınızı düşünmeden feda ederek kutsal şehadet mertebesine eriştiniz. Şanlı tarihimizde her birinizin yeri müstesnadır ve gösterdiğiniz büyük fedakarlık sonsuza dek şükran ve minnetle hatırlanacaktır. Kıbrıs Türk halkının meşru mücadelesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi sorumluluğunu yerine getirme yönündeki kararlılığımızı manevi huzurunuzda bir kez daha yineliyoruz. Uğruna can verdiğiniz değerleri sonsuza dek yaşatmak bizlerin en kutsal görevidir. Bu duygularla omuz omuza çarpışmış aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun.”
Ziyarette, daha sonra Boğaz Şehitliğinin tarihçesi hakkında bilgi sunuldu. Şehitler anısına Kuran okunmasının ardından ziyaret, şehitliğin gezilerek kabirlere karanfil bırakılmasıyla sona erdi.

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …