ana sayfa / Son Dakika / Erdoğan ‘Ağaç kesen değil diken iktidarız’ dedi ama gerçekler başka

Erdoğan ‘Ağaç kesen değil diken iktidarız’ dedi ama gerçekler başka

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü için katıldığı toplantıda konuşma yaptı. Erdoğan konuşmasında AKP uygulamalarıyla çelişen ifadeler kullandı. Erdoğan “Ağaç kesen iktidar olmadık, diken olduk.” iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz ağaç kesen olmadık” ifadesini kullansa da AKP’nin yıllarca topluma ‘mega projeler’ olarak sunduğu rant projelerinde milyonlarca ağaç kesildi.

Bunun son örneklerinde ikisi 3. Köprü ve 3. Havalimanı projeleri. AKP’nin övgülerle halka sunduğu 3. köprü projesi için dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Veysel Eroğlu, 381 bin 96 adet ağaç kesileceğini açıklamıştı. Bakan Eroğlu 2013 yılında CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar’ın soru önergesine verdiği yanıtta “3. köprü yapım maksadıyla 381 bin 96 adet ağaç kesilecektir. 3. havaalanı yapım maksadıyla 2 milyon 330 bin 12 ağaç kesilecektir.” ifadelerini kullanmıştı.

AKP ‘mega projeleri’nin çevreye verdiği zarar, sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri tarafından tepki çekmiş, bu projeler konusunda kapsamlı raporlar hazırlanmıştı.

Öte yandan Erdoğan konuşmasında kendi kendisiyle ve partisinin icraatlarıyla çelişen açıklamalarda bulunurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için “Yalan bunun zaten en büyük sermayesi, Türkiye’de yalanı en güzel söyleyen kim diye sorduklarında hiç düşünmeden cevap verin: Bay Kemal.’ ifadelerini kullanması da dikkat çekti.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …