ana sayfa / Son Dakika / Erdoğan: Bize gıpta ile bakıyorlar

Erdoğan: Bize gıpta ile bakıyorlar

Erdoğan, sağlık alanında Türkiye’nin ‘gıpta ile bakılır’ hale geldiğini ileri sürdü. Halkın gündeminde ise alınamayan ilaçlar, yapılmayan ameliyatlar, ödenemeyen prim borçları var.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin akademik yıl açılışında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık alanında “Bize gıpta ile bakıyorlar” ifadesini kullandı. Erdoğan, halkın en temel hak ve ihtiyaçlarından olan sağlık hizmetini fiziksel şartlara indirirken bu alanda yaşanan sorunlar ise çığ gibi büyümeyi sürdürüyor.

Sağlıkla ilgili sosyal imkanlara işaret eden Erdoğan, “Parası olan sağlık sigortasının bedelini kendisi ödüyor,  ödeyemeyenin primini ise devlet ödüyor. Özel hastaneler için bir fark ücreti ödenmesi lazım ama bu rakam verilen hizmete uygun bir bedel olarak belirleniyor.” dedi.

Erdoğan, sözlerini “Hamdolsun her alanda olduğu gibi sağlık alanında da başkalarına özenmiyoruz, bize gıpta ile bakıyorlar” ifadeleriyle bağladı. Erdoğan’ın ‘gıpta ile bakıldığını’ iddia ettiği sağlık sistemi, iddianın tam aksine tel tel dökülüyor.

Bir kişi, ancak brüt asgari ücretin üçte birinden az gelir kazanıyorsa sağlık sigortası bedeli ödemiyor. Bu tutar ise 676 TL’ye denk geliyor.
Yani Erdoğan’a göre 676 TL’den çok elde eden bir yurttaşın “Parası var” ve sağlık sigortası pirimi ödemesi gerekiyor.

Bunu da takip et

Güney Kore Guaido’yu eçici Devlet Başkanı Olarak Tanıdığını İlan Etti

Güney Kore Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Seul hükümetinin, Venezuela’da kendini “geçici devlet başkanı” ilan eden Juan Guaido’yu tanıdığı …