ana sayfa / Son Dakika / ‘Erdoğan gelecek diye kamu personeline izin verildi’

‘Erdoğan gelecek diye kamu personeline izin verildi’

 

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehre gelmesi nedeniyle kamu görevlilerine valilik tarafından bir günlük idari izin verildiğini söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart yerel seçimleri için bugün Yozgat’a gelerek konuşma yaptı. Erdoğan’ın programında valilik ziyareti de vardı.

CHP’li milletvekili Keven ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehre gelişi dolayısıyla kamu personeline idari izin verildiğini öne sürdü. Keven konuyla ilgili şunları söyledi:

“25 Şubat pazartesi günü Yozgat programı dolayısıyla ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı ziyareti için Türkiye’de ilk defa görülen bir uygulamaya gidildi. Yozgat Valiliği bünyesinde çalışan bağlı bütün kurum personelleri ve valilik personelleri bugün idari izinli sayılarak işe gelmeleri önlendi.

Bu uygulamanın sebebi nedir? Devletin memurundan bile korkan bir anlayışa bu ülke nasıl getirildi? Ülkemiz böyle bir uygulamaya ilk kez şahitlik ediyor. Daha önce de bazı karşılama törenlerine polislerin şarjörsüz çıkarıldığı görülmüştü. Bugün de Valilik binasını ziyaret için Yozgat’ta devlet memurları izinli sayılıyor ve işe gelmeleri önleniyor.

Sayın Cumhurbaşkanı valiliği ziyaret için buraya gelecekse güvenliği sağlamanın başka bir yolu yok mu? Neden bütün devlet memurları izinli sayılarak valiliğe gelmeleri engelleniyor? Bu uygulama Cumhurbaşkanlığı talimatıyla mı yapıldı yoksa İçişleri Bakanlığı’nın bir tasarrufu mudur?”

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …