ana sayfa / Son Dakika / ‘Erdoğan’a hakaret’ cezası: Erdoğan’ın hayatını okuyup özetle!

‘Erdoğan’a hakaret’ cezası: Erdoğan’ın hayatını okuyup özetle!

 

İstanbul Maltepe’deki bir kahvehanede cumhurbaşkanına hakaret ettiği suçlamasıyla yargılanan 75 yaşındaki Ali Şahin’e, Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan kitabı da okuyup özetleme cezası verildi.

Odatv’den Caner Taşpınar’ın haberine göre, Maltepe Çınarcık mahallesindeki bir kahvehanede, sohbet sırasında cumhurbaşkanına hakaret ettiği şikayet edilen Ali Şahin hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Bir süre önce kahveye tanımadıkları bir kişinin geldiğini söyleyen Şahin, şunları anlattı: “Bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum. Bundan sonra polisler geldi ve ifademi almaya götürdü. İftira nedeniyle başıma bunlar geldi. Cumhurbaşkanlığına hakaret etmedim, böyle bir şey söz konusu değil.”

Tutuklanmadı, okuyup özet çıkaracak

Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Ali Şahin hakkında denetimli serbestlik kararı verildi.

Şahin, denetimli serbestlik bürosuna gittiğinde ise, İstanbul Anadolu 8’inci Sulh Ceza Hakimliği’nin kendisine kitap okuyup özet çıkarma cezası verdiğini öğrendi.

Verilen 24 kitaplık listede; hükümet yandaşı Güneş gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler’in yazdığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını anlatan ‘Bir liderin doğuşu’ kitabı ile, Akit gazetesi eski yazarı Faruk Köse ve Hürriyet’in hükümete yakın yazarı Abdulkadir Selvi’nin de kitapları yer alıyor. Listede ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ eseri de bulunuyor.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …