ana sayfa / filistin / Hamas’tan Brezilya’nın yeni Devlet Başkanına tepki

Hamas’tan Brezilya’nın yeni Devlet Başkanına tepki

Brezilya’nın yeni Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun ülkesinin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağını planladığından dolayı Hamas, ‘Filistin halkına karşı düşmanca bir adım’ ifadeleriyle tepki gösterdi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Twitter hesabından paylaştığı tweette, büyükelçiliğin taşınması planına tepki göstererek, “Seçilmiş Brezilya Devlet Başkanı’nın büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararını reddediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu kararı “Filistin halkına, Arap ve İslam alemine karşı düşmanca bir adım” olarak nitelendiren Ebu Zuhri, bu plandan vazgeçilmesi çağrısında bulundu. Bolsonaro, sosyal medya hesabından, “Daha önce kampanyamızda belirttiğimiz gibi, Brezilya Büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e transfer etmeyi planlıyoruz. İsrail egemen bir devlettir ve buna saygı duyarız.” açıklamasını yapmıştı. Başbakan Netanyahu, pazartesi akşamı Bolsonaro’yu arayıp seçimi kazandığı için tebrik etmişti. Öte yandan İsrail basını, Netanyahu’nun Bolsonaro’nun 1 Ocak 2019’da yapılacak yemin törenine katılacağını yazdı.

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …