ana sayfa / Son Dakika / HDP’den Soylu’ya ‘Yürüyeceğiz’ mesajı

HDP’den Soylu’ya ‘Yürüyeceğiz’ mesajı

 

HDP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘Sizi yürüten adam değil’ şeklindeki açıklamasına cevap vererek yürüyüşü gerçekleştireceklerini duyurdu.

HDP, ‘Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması’ talebiyle açlık grevi yapan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek vermek için İstanbul’da yarın  Galatasaray’dan Taksim Meydanı’na kadar yürüyeceklerini açıklamıştı. HDP’liler ayrıca, 15 Şubat’ta doğu ve güneydoğudaki 15 kentten Güven’in Diyarbakır’daki evine yürüyeceklerini de duyurmuştu.

Bakan Soylu da HDP’lilerin bu açıklamalarına karşılık olarak “Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir.” demişti.

Artı TV canlı yayınında Soylu’ya cevap veren HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, bakanın ‘yargı bağımsızlığına karşı savaş açtığını’ söyledi.

HDP lideri, hükümetin ve Soylu’nun yargıyı talimatla yönettiğini, bunun da Türkiye’yi çok zor koşullara sürüklediğini savundu.

Sezai Temelli, “Yürüyüşler yapılacak. Çünkü demokratik bir siyaset içinde demokratik bir haklarımızı kullanıyoruz. Yasadan hukuktan aldığımız hakları kullanıyoruz.” dedi.

Leyla Güven, açlık grevinin 95’inci gününde. Gelecek hafta 15 Şubat ise grevin 100’üncü günü olacak.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …