ana sayfa / Son Dakika / Hedefimiz iki kupayı da kazanmak

Hedefimiz iki kupayı da kazanmak

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını lider bitiren Medipol Başakşehir’in teknik direktörü Abdullah Avcı, önemli açıklamalarda bulundu.

3 senedir ligin ilk yarısını lider bitirdiklerine işaret eden deneyimli teknik adam, bu başarının temel ögelerini paylaştı. Başkan ve yönetim kurulunun kulübün vizyonuyla ilgili olarak önemli çalışmalar yaptığını dile getiren Abdullah Avcı, “Bununla birlikte özellikle istikrar ve sürekliliğin olduğu bir teknik heyet ve oyuncu grubumuz var. Kendi adıma 11 seneye tekabül eden bir durum. Milli takım sürecinin dışında 400 küsür maça çıkmışım bu kulüpte. Tamamen saha içerisinde oyun, oyuncu kalitesini geliştirebilmek için bütün ekiple birlikte çalışmalar yapıyoruz.

Sağlık departmanı ayrı, performans departmanı ayrı, analiz departmanı ayrı, oyuncu ve maç izleme departmanı ayrı. Buradan bir bilgi akışı ve bununla beraber gelen verileri karara bağlayıp çalışmalar yapıyoruz. Sürekli gelişim görev tanımlarının tamamen paylaşıldığı bir organizasyonun içerisinde gelişen bir futbol takımı var” dedi.

“SONUÇLANDIRMA PROBLEMİMİZ VAR, ROBINHO TRANSFERİ BUNUN İÇİN”

Ligin en az gol yiyen takımı olmakla birlikte en fazla topa sahip olan, en fazla kalecinin ayağını kullanan, en fazla rakip ceza sahasına giren ve özellikle deneyimli bir kadroları olmasına karşın en fazla mesafe kat eden bir ekip olduklarının altını çizen Abdullah Avcı, takımın eksik yönleri ve Robinho transferine ilişkin ise “Onun için buralardayız. Ancak özellikle sonuçlandırmayla alakalı bir takım problemler vardı, ceza sahasına kadar geliyoruz, pozisyona giriyoruz. Robinho transferi bunun için.

Hem kenar oynayabiliyor, hem santrfor oynayabiliyor, 10 numarada oynayabiliyor, evrilirse 8 numarada da oynama durumu var. Bununla beraber oyuncu profili şunu hissettiriyor; zaten topa sahip olan bir takımız, teknik kapasitesi yüksek dar alanda problem çözen ve bununla birlikte sonuca etki eden oyuncu olmasıyla beraber bu transfer bizi düşündürdü, başkanımız da bunu gerçekleştirdi. Şu an her şey olumlu gidiyor ancak bundan sonrası maçlar başladığı zaman performansı belirleyecek. Umarım o kalitesini takımımızda da yansıtır ve katkı sağlar diye düşünüyorum” ifadelerini paylaştı.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …