ana sayfa / Karikatür / İstanbul Havalimanı’na ulaşım sıkıntılı!

İstanbul Havalimanı’na ulaşım sıkıntılı!

 

29 Ekim’de açılan İstanbul Havalimanı’nda THY’nin ilk uçuşu 31 Ekim’de yapıldı. Türk Hava Yolları (THY), iç hat uçuşlarının her şey dahil bilet fiyatını 59 Türk Lirası (TL) olarak belirledi. Güvenlik kameralarından uçuş kodlarına kadar her şey belirlenirken toplu taşıma ulaşımının nasıl olacağı hâlâ netlik kazanmış değil. Vatandaşın İstanbul Yeni Havalimanı’na nasıl gideceği ise merak konusu. Metro yok. 48 F otobüsü dışında belirlenmiş bir hat da yok. Geriye iki seçenek kalıyor. Taksi ya da özel araç.

Havalimanına en kolay iki yoldan gidilebiliyor. Birincisi E-5 ikincisi ise TEM. Örneğin şehir merkezinden (Beşiktaş) birinci yoldan gidildiğinde (E-5) toplam yol 73.7 km oluyor. İkinci yoldan gidildiğinde (TEM) bu yol uzunluğu daha da azalıyor ve 66 km’ye düşüyor. Ancak burada da gişe ücreti devreye giriyor. Saatte ortalama 0.45 kuruş yakan 1.6 dizel araç E-5 üzerinden gittiğinde maliyet 33.16 TL olarak karşımıza çıkıyor. TEM üzerinden gittiğinde ise (gişe ücreti dahil) 32.45 TL gibi bir hesap ortaya çıkıyor. Ancak burada da otopark sorunu devreye giriyor. Henüz belirlenmiş bir otopark yok. Olsa da ücretin ne kadar olacağı bilinmiyor.

Taksi kullanmak isteyen vatandaş ise daha fazla para ödemek zorunda. E-5 güzergahından giden bir taksi 190.50 TL yazarken, TEM’den giden bir taksinin gişe ücreti dahil maliyeti 175.75 TL oluyor.

Bunu da takip et

Seçim öncesi ‘hayalet seçmen’ iş başında!

Sadece 3 evde 122 vatandaşın ‘yaşadığı’ ortaya çıktı. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken sahte seçmen …