ana sayfa / Diğer / İstanbul’da öğretmene okulda silahlı saldırı

İstanbul’da öğretmene okulda silahlı saldırı

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bir öğretmen, okulda silahlı saldırı sonucu yaralandı.

Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu’na gelen bir öğrenci velisi, tartıştığı Beden Eğitimi Öğretmeni Alparslan Aldırmaz‘ı silahla yaraladı.

Olay saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Söz konusu olay öğrencilerin gözü önünde yaşandı. Olayda öğretmen ayağından yaralandı.

Öğrenciler büyük panik yaşarken veli olay yerinden kaçtı. İhbar sonrası okula ambulans ve polis sevk edildi. Öğretmen ambulans ile hastaneye kaldırıldı.

Kavgaya şahit olan öğrenciler ise dehşeti yaşadı. Olay anını anlatan bir öğrenci,” İlk önce kavga ettiler, sonra belinden silahı çıkardı ve vurdu” dedi.

Yaşanan olayla ilgili Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek açıklama yaptı.

Demiryürek şöyle dedi:

“Bugün 15.45 sularında cereyan ediyor olay. Okulumuzda yaşanıyor. Bizim çok sakin bir okulumuz. Öğretmenimizin herhangi bir hayati tehlikesi yok. En büyük sevincimiz o. Bütün tetkikleri yapıldı. Kontrol amaçlı bu gece tutulacak. Herhangi bir hayati tehlikesi yok. Olayın oluş tarzı konusunda da daha sonra valiliğimiz kapsamlı bir açıklama yapacak. Saldırganı bulma çalışmalarımız devam ediyor.”

Bunu da takip et

Sahte konsolosluk açıp vatandaşlık sattılar

Son yıllarda vatandaşlık başvurularının yoğunlaştığı ülkelerden biri olan Karadağ, dolandırıcıların yeni hedefi haline geldi. İstanbul …