ana sayfa / Son Dakika / Liyakat aileden gelir: Kavakçı ailesinin biri milletvekili, biri büyükelçi, üçü Saray’da

Liyakat aileden gelir: Kavakçı ailesinin biri milletvekili, biri büyükelçi, üçü Saray’da

 

Cumhurbaşkanı danışmanlığına atanması tartışma yaratan Mariam Kavakçı’dan sonra kızkardeşi Fatima Gülham Abushanab’ın da sarayda görev yaptığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’yı danışmanlığına ataması yeni bir liyakat tartışması başlatmıştı.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Mariam Kavakçı’nın kız kardeşi Fatima Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanlığı’nda uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görev yaptığı ortaya  çıktı.

Ravza Kavakçı, Fatima Gülham Abushanab

 

Türkiye’yi temsil etmiş

Abushanab, Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu’na ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ adına uzman olarak katılmış. Abushanab, yabancı kanallara Türkiye adına bağlanarak, ‘Cumhurbaşkanlığı özel danışmanı’ olarak yorumlar yapmış. Fatima Gülham Abushanab 2016 yılındaki Y20 Zirvesinde de Türkiye’yi temsil etmiş.

 

Ürdünlü eşinden kızları

Fatima Gülham ve Mariam, Merve Kavakçı’nın 1993 yılında boşandığı Ürdün kökenli ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab’la olan evliliğinden kızları.

Fazilet Partisi’nden 1999 yılında  milletvekili seçilip türbanla yemin etmek istediği için tarihi bir tartışmanın konusu olan Merve Kavakçı, ABD vatandaşı olduğu ortaya çıkınca milletvekilliğinden çıkarılmıştı.

Elif Kavakçı, Emine Erdoğan

 

Kızkardeş Emine Erdoğan’ın modacısı

Kavakçı’nın kız kardeşi Ravza Kavakçı da halen AKP İstanbul Milletvekili olarak Meclis’te. Kavakçı’nın diğer kız kardeşi Elif Kavakçı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın moda tasarımcısı.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …