ana sayfa / Ekonomi / Kolin, İstanbul Havalimanı hisselerini resmen devrediyor

Kolin, İstanbul Havalimanı hisselerini resmen devrediyor

 

Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ, İstanbul Havalimanı’nı inşa eden konsorsiyumdaki hisselerini devretmek için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

Rekabet Kurumu internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Kolin İnşaatın; İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi, İGA Havalimanı İşletmesi AŞ, İGA Güvenlik Hizmetleri AŞ, CMLKK Liman İşletmesi AŞ, CMLKK Bilişim Teknolojileri Hizmetleri AŞ ve CMLKK Gayrimenkul Yatırım İşletmeleri AŞ’deki hisseleri ile Koloğlu Holding AŞ’nin Lodos Elektrik Üretim AŞ’deki hisselerinin Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ve Kalyon Havacılık ve İnşaat AŞ tarafından devralınması için Rekabet Kurumuna başvuruda bulunuldu.

Ayrıca, Anıl Çağrı Koloğlu’nun CMLKK Akaryakıt İstasyonları İşletmeciliği AŞ ve CMLKK Otopark İşletme Hizmetleri AŞ’de bulunan hisselerinin deMehmet Kalyoncu ve Uğur Cengiz tarafından devralınması için kuruma müracaat edildi.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …