ana sayfa / Ekonomi / Maduro’nun 900 milyon dolarlık altın gönderdiği o Türk firması

Maduro’nun 900 milyon dolarlık altın gönderdiği o Türk firması

Firmanın adı, Sardes Kıymetli Madenler Anonim Şirketi. Sermayesi, 5 milyon TL  Yönetim Kurulu’nda Serdar Saraç, Fikri Çağlar ve Yakup Şahin görev yapıyor.

İstanbul Yenibosna Kuyumcukent adresli firma, 2017 yılının son aylarında Venezuela Merkez Bankası ile altın ticareti yapmak üzere bir anlaşma imzalıyor.  Bu anlaşma ile önce Borsa İstanbul’a kayıt oluyor ve ardından 2018 Ocak ayından başlayarak Venezuela’nın 900 milyon Dolarlık (24 Ton) altınını Türkiye’ye getiriyor.

Uluslararası ticaret uzmanlarına göre 5 milyon sermayeli bir şirketin bu denli kapsamlı bir transfer yapıp altınları getirmesi, bir yerlerden destek alınmadıkça hemen hemen imkansız.

Peki bu altınlar ne oluyor?

İşlenmesi için Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen Ahmet Ahlatçı’nın (Milli Piyango’yu almak isteyen iş insanı) Çorum’daki altın rafinerisine gönderiliyor. Bundan sonra altınların akıbeti Venezuela’ya ödemelerin tam olarark yapılıp yapılmadığı gibi sisler arasında kalıyor.

ABD’nin geçen kasımdan bu yana Venezuela’dan altın ticaretine yaptırım uygulaması ve bu konuda Türkiye’yi sert bir dille uyarması üzerine Ahmet Ahlatçı bu işlerden elini çekiyor. Buna karşın, bazı yollarla Venezuela’dan Türkiye’ye altın ticareti bir şekilde devam ediyor.

Ha, bu işten asıl kimlerin nemalandığı bazı nedenlerden dolayı açık edilmese de Kuyumcukent koridorlarında çok iyi biliniyor.

KAYNAK   http://xn--jntrk-jua8b.net/

 

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …