ana sayfa / Son Dakika / MEB payı, en düşük seviyeye geriledi

MEB payı, en düşük seviyeye geriledi

Saray’ın 2019 bütçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) payı AKP döneminde en kötü durumuna geriledi.

Bütçede eğitimin nitelik ve niceliğinin yükseltilmesi için sadece 5.5 milyar TL ayrıldı. Merkezi bütçeden ayrılan pay oranı ise yüzde 8.7 ile 2003’ten bu yana en düşük seviyeye geriledi. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’ne de sadece 200 milyon TL yatırım payı ayrılması FATİH Projesi’nin sonlandırıldığını gösterdi.

İktidara geldiğinden beri özel okulları özendiren AKP, ekonomik krizin ardından bu konuda da geri adım atma hazırlığına başladı. MEB, kademeli olarak özel okula aktarılan teşviklere son verileceğini açıkladı.

DİL EĞİTİMİ

Selçuk’un sunumunda yabancı dil eğitimine yönelik yeni projelere de yer verildi. Selçuk, “Önümüzdeki süreçte 2. sınıflardan başlayarak kademeli olarak 2-12. sınıflarda uygulanmak üzere yeni bir yaklaşım ortaya konulacak. Bu modelde öğrencilerin hazırbulunuşluk seviyelerine göre bireysel öğrenme gereksinimleri ön plana alınacak” şeklinde söyledi.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …