ana sayfa / Son Dakika / Patlıcan bulamıyorsanız mermi yiyin!

Patlıcan bulamıyorsanız mermi yiyin!

Sinan Mert

Türkiye bir buçuk ay sonra önemli bir seçim gerçekleştirecek. Yoksulluk, ahlaki dejenerasyon, yolsuzluk tam gaz giderken yapılacak seçimlerin, Türkiye’nin nasıl bir ümitsizlik girdabına girdiğini de net bir şekilde ortaya koyuyor.

Muhalefet partilerinin hiçbir proje ortaya koyamadığı bir ülkede, tüm ipleri elinde tutan Erdoğan, meydanlarda rakipsiz olmanın da verdiği rehavetle halka artık ne yiyip ne yiyemeyeceklerini, hatta aç kalsalar bile susmaları gerektiğini dikte ediyor.

Sebebi de ülke büyük bir savaştaymış. Bu sözler bizzat ülkenin cumhurbaşkanına ait: Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatesçilere sesleniyorum. Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?

Şu söz de ona ait ‘Biz gerekirse aç kalırız, açlığımızı bildirmeyiz.’

İnsaan bir an düşünmek istiyor, hayrola Türkiye savaşta falan mı? ABD ya da İsrail ile mi savaşıyor? Ya da İran’ın işgaline mi uğradı?

Hayır hiçbiri değil. Tam tersi, işgal ettiği Suriye topraklarında tutunma derdinde. Neymiş bir de Kandil dağlarını bombalıyormuş.

Türkiye zaten yıllardır oraya göstermelik olarak bomba yağdırıyor. Devletin açıklamaları doğru ise şu anda Kandil’de taş üstünde taş kalmamış olması gerekiyordu.

Her neyse…

Bir ülkeyi kontrolüne alan, ekonomiyi, dış politikayı, sokakları, orduyu, emniyeti, yargıyı bir sözüyle hizaya sokan bir adam insanlara patlcandan, domatesten, biberden size ne, siz sadece mermileri düşünün diyor.

Yarın çıkıp meydanlarda, ‘eyyy utanmazlar, siz bu gök kubbenin altında nefes alıyorsunuz, bu size yetmiyor mu, dese kim ne diyecek ki?’

Tıpkı meydanlarda, ‘Sivas’a, Malatya’ya, Adıyaman’a, Zonguldak’a üniversiteyi biz getirmedik mi, İzmir’e havaalanını biz açmadık mı?’ yalanını söylerken, kalabalıkların tek bir ağızdan ‘Evet’ demesi gibi, yine ‘Evet’ diyecek bir yüzde 50 var emrinde.

Öyle bir yüzde 50 ki, artık göbekten iktidara bağlı. Ellerine tutuşturulan birkaç yüz TL’ye kul köle olan bir topluluk var. Sorgulamayan, itaatkar, hamaset seven, uyduruk bir tarihe inanan, ırkçılıkla kafaları yıkanan bir topluluktan bahsediyoruz.

Kendisi lüks içinde yaşarken, camiye bile yüzlerce lüks araçlık bir konvoyla giderken, yolsuzluk rekorları kırarken, oğlu ile çaldığı milyonlarca doları nasıl saklayacağının hesaplarını yaptığı videoların hala internette dolaştığı bir kişi  ekranların karşısına çıkıp, ‘Bizim dünyamızda kibrin, büyüklenmenin, efelenmenin, hizipçiliğin, arsızlığın, hırsızlığın, yolsuzluğun, israfın, haksızlığın, hukuksuzluğun yeri olmadığını bizzat kendi yaşantımızla milletimize göstereceğiz.’ diyor ve insanlar da ‘en doğrusunu sen bilirsin padişahım’ diye alkış tutuyor.

Tıpkı Hasan Sabbah’ın kurduğu hayali bir cennette insanları yaşatıyor. Ama o cennetin anahtarının ‘yalan’ olduğunu aklı körelmemiş insanlar görüyor.

Hırsızken karşısındakine hırsız diyen, yalancıyken herkese yalancı diyen, insanları gözünü kırpmadan sokaklarda infaz ederken, başkalarını terörist ilan eden bir insandan bahsediyoruz.

Bir yanda karşısında sadece Atatürk’ten nemalanan bir parti, diğer yandan dün küfrettiği bir kişiyi şimdi kutsayan ırkçı bir partinin seçime girdiği bir ülkede herhangi bir projeden bahsedenini duydunuz mu?

İktidar ancak komünist ülkelerde görülen bir sistemi hayat pahalılığına çözüm olarak halka yutturmaktan başka hiçbir proje üretemezken, diğer partiler ise Erdoğan’ın meydanlarda söylediği yalanlara ancak cevap vererek prim yapmaya çalışıyor.

Onların da eğitim, ekonomi, diplomasi, sağlık, toplumsal barış, Kürt sorunu vs gibi konularda AKP’den hiçbir farkı olmadığını herkes biliyor.

Sonuç olarak kurduğu silahlı milis gruplar, mafyatik yapılanmalar, kendisine yakın işadamlarıyla oluşturduğu yolsuzluk çetesi vs ile artık yıkılmaz olduğu kibrine kapılan bir Erdoğan’ın meydanlarda, ‘patlıcan bulamıyorsanız mermi yiyin.’ demesine de az kaldı.

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …