ana sayfa / Dünya / Rusya: Rus ve İranlı diplomatlar Suriye’deki durumu ele aldı

Rusya: Rus ve İranlı diplomatlar Suriye’deki durumu ele aldı

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’in Rusya Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev’le birlikte İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Cabir Ensari ile Suriye’deki durumu ele aldıklarını açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin’in Devlet Başkanlığı Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev’le birlikte İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Cabir Ensari ile ABD’nin askerlerini çekmeye yönelik kararı bağlamında Suriye’deki durumu ele aldıkları ifade edildi.

Açıklamada, “Taraflar, ABD’nin askerlerini Suriye topraklarından çekmeye niyetini ortaya koyan kararı bağlamında Suriye’deki mevcut durumu ayrıntılı bir şekilde inceledi. Bu bağlamda Suriye Arap Cumhuriyeti’nin egemenliği, bağımsızlığı, birliği ve toprak bütünlüğüne kararlılıkla bağlı kalındığı teyit edildi.

Tarafların anayasa komitesinin çalışmaya başlaması dâhil olmak üzere Suriye’deki çözüm sürecinin gidişatı, ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) gündeminde olan Yemen krizi gibi konuları da ele aldıkları belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yemen’deki gelişmeler dikkatlerin ayrıca çekildiği bir konu oldu. Taraflar, Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths’in bu ülkedeki krizin siyasi yollardan çözümüne yönelik çabalarına verdikleri desteği dile getirdi”.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …