ana sayfa / Karikatür / Seçmeni hayal olunca demokrasisi de hayal!

Seçmeni hayal olunca demokrasisi de hayal!

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde, inşaat halindeki bir binada 43 seçmen kaydı olduğu ortaya çıktı. Beyoğlu’nda ise ‘dört katlı’ apartmanın ‘beşinci katı’nda seçmen tespit edildi.

Kayıtlarda Üsküdar Selimiye Mahallesi Şerif Kuyusu Sokak’ta inşaatı devam eden ve boş olan bir binada 43 sahte seçmene rastlandı.

CHP’nin Üsküdar Belediye Başkan aday adayı avukat Onur  Cingil’in ortaya çıkardığı seçmen listesinde, kapı numarası 69/1 olan binanın 10. dairesinde 10 kişi, 69/2 kapı numaralı 9 numaralı blok dairede 20 kişi, 69/3 nolu blokta daire 1’de 4 kişi, daire 10’da ise 9 kişinin kaydı tespit edildi.

AKP’nin, seçimleri kazanmak amacıyla inşaatlara, boş alanlara ve yıkılan yerlere de sahte seçmenler kaydettiğini öne süren Cingil şunları söyledi: “Üsküdar’daki 90-100 metrekarelik dairelerde 10’larca insan kalıyor görünüyor, bunların bir çoğunun soyadları da farklı. Bunlar tespit edildikçe itirazlar yapılıyor. Yurttaşlarımızın duyarlılığı sayesinde bu seçmenlerin tümünün kaydı dondurulacak. Anılan soyadlar tüm mahallelere dağıtılmış. Görünen sadece bir inşaattaki durum.”

 

Bunu da takip et

Türkiye’nin ‘Beyni Göç’erken!

Hollanda Göç ve Vatandaşlık Kurumu (IND) verilerine göre, geçen yılın 11 aylık bölümünde Türkiye’den 1020 …