ana sayfa / Son Dakika / ‘AKP’den selam almayan’ vatandaştan ad, soyad istediler

‘AKP’den selam almayan’ vatandaştan ad, soyad istediler

 

İstanbul Esenyurt’ta, AKP’li kimselerin yerel seçimler için “Cumhurbaşkanı’ndan size selam getirdim” diyerek dağıttığı seçim broşürlerini almayanlardan kimlik bilgileri sorulduğu, ad ve soyadlarını söylemeye zorlandıkları iddia edildi.

Çevrede kulaktan kulağa yayılan bu iddia, Esenyurtlu bir ailenin kapıya gelenleri cep telefonu kamerasıyla çektiği görüntülerle açığa çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan videoda, AKP’li bir kadının “AK Partimizden ve Cumhurbaşkanımızdan selam getirdim. Broşür veriyorum” demesi üzerine, ev sahibi kadın da “Biz AKP’nin selamını almıyoruz” diyor. Bu cevabı alan AKP’li, ev sahibi kadından “İsim, soyisim nedir?” diyerek kimlik bilgilerini istiyor.

Ev sahibi kadın ismini vermeyi reddederek, “Başka parti yapmıyor bunu. Siz mahalle mahalle gezerek AKP’ye oy vermeyecek kişileri belirliyorsunuz, gambazlamak bu” deyince AKP’li görevliler oradan ayrılıyor.

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …