ana sayfa / Arap Dünyası / ‘Suriye istihbarat şefi Türkiye’de mevkidaşlarıyla görüştü’

‘Suriye istihbarat şefi Türkiye’de mevkidaşlarıyla görüştü’

 

Suriye merkezli haber sitesi ‘Snack Syria’, Suriye istihbarat şefi Ali Memlük’ün, ocak ayında Türkiye’yi ziyaret ederek Türk mevkidaşları ile görüşmeler gerçekleştirdiğini iddiasında bulundu.

Sitenin haberine göre Suriye istihbarat şefi Memlük, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkiler sonlandırılmış olmasına rağmen Antalya’da Türk mevkidaşlarıyla ocak ayında bir araya geldi.

‘Türklerin talebi reddedildi’

Görüşmelerde PKK’nın Türkiye-Suriye sınır bölgesinden çıkarılması üzerinde konuşulduğunu öne süren haber sitesi, ismi verilmeyen kaynakların “Türk yetkililer güvenli bölgenin sadece kendi kontrollerinde olmasını istedi. Ancak bu talep Suriye hükümeti ve Ruslar tarafından kesin olarak reddedildi.” şeklindeki sözlerini aktardı.

Görüşmelerin bu hafta içerisinde tekrarlandığı iddiası da yer alan haberde, kaynakların “Türk ve Suriyeli yetkililer Moskova’da bu hafta yeniden görüştüler ve PKK’nın iki ülke arasındaki sınır bölgesinden çıkarılması ve Kuzey Suriye’de yeniden Suriye bayrağının asılması konusunda mutabık kaldılar.” dediği ileri sürüldü.

Haberde ayrıca, konunun Soçi Zirvesi’nde yeniden ele alınacağı belirtildi.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …