ana sayfa / Son Dakika / ‘İnanmayıp tekrarladığımız anketten de CHP çıktı’

‘İnanmayıp tekrarladığımız anketten de CHP çıktı’

 

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, kendi anket sonuçlarına bazen kendilerinin de inanmadığını ve tekrar yaptıklarını, önemli bazı illerde sonuçların yine CHP’yi gösterdiğini söyledi.

Halk TV’de Cüneyt Akman ile Zamanın Ruhu programına katılan ve seçim anketleriyle ilgili değerlendirmeler yapan Özkiraz şöyle dedi: “Anketler AKP için çok tatsız geliyor.  Geçen CHP Genel başkan Yardımcısı Seyit Torun’un röportajı vardı. ‘Bazı illerden öyle sonuçlar geliyor ki anketörler mi bizi yanıltıyor diye tekrar yaptırdık. Yine aynı sonuçlar geldi.’ dedi. Hakikaten bizim başımıza da çok geldi son dönemde. Bir yerde anket yaptırıyoruz. Birçok yerde sahaya iki ekip gönderiyoruz. Birbirinin sağlamasını yapsınlar diye. Çok şaşırtıcı sonuçlar geliyor.

CHP Bursa, İstanbul ve Ankara’da önde

Bursa’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar, İstanbul’da CHP’nin önde olduğu sonuçlar geliyor ve CHP’nin elinde olan illerde farkın daha çok açıldığına dair sonuçlar geliyor.

Erdoğan’ın söylemleri incitiyor

En büyük etken ‘ekonomik kriz’. Sonraki kutuplaşma. Erdoğan’ın söylemleri o kadar incitici ki arada kalmış seçmen varsa onu da doğrudan muhalefete yapıştırıcı şekilde.

AKP’liler Mansur Yavaş’a oy veriyor

Seçimde çok şaşırtıcı sonuçlar olacak. İnsanlar hep yanılıyor. Mansur Yavaş örneği yanıltıyor. İnsanlar diyor ki ‘Mansur Yavaş aday olduğu için ülkücüler oy veriyor, o yüzden farkı açıyor’. Hayır, çok ciddi sayıda AKP’li Mansur Yavaş’a oy veriyor.  Çok ciddi sayıda AKP’li de Ekrem İmamoğlu’na, Muhittin Böcek’e Tunç Soyer’e oy verecek. İlk defa geçişkenlik bu seviyede olacak.”

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …