ana sayfa / Son Dakika / Uludağ Oteller bölgesinde çatışma: Bir ölü üç yaralı

Uludağ Oteller bölgesinde çatışma: Bir ölü üç yaralı

 

Uludağ’da kayak kiralayan işletmeciler ile güvenlik görevlileri arasında geceyarısı çıkan silahlı çatışmada bir kişi öldü, üç kişi de yaralandı. Olay nedeniyle çok sayıda tatilci Uludağ’ı terketti.

Olay, kış turizminin en önemli kayak merkezlerinden olan Uludağ Birinci Oteller bölgesinde meydana geldi. Uludağ’da kış festivalinde görevli güvenlik görevlileri ile kayak kiralama işi yapan esnaf arasında geceyarısına doğru çıkan tartışma çatışmayla sonuçlandı. Olayda üç kişi yaralanırken Yusuf Köse isimli esnaf yaşamını yitirdi.

Jandarmanın yanı sıra Bursa’dan da özel harekat, çevik kuvvet polisi ve zırhlı araçlar dağa sevk edildi. Jandarma ve polis, silahlı şüphelilerin kaçma ihtimaline karşı Uludağ yolunu ablukaya aldı. Ekipler, araçlar ve kişiler üzerinde arama ve kimlik kontrolu başlattı.

Aramalarda Uludağ’dan Bursa’ya giden bir otomobilde ruhsatsız silah ele geçirildi. Polis sürücüyü gözaltına alırken Jandarma da 17 kişiyi gözaltına aldı.

Olayın yaşandığı bölgede bulunan otellerdeki tatilcilerin, gece yarısı ellerindeki valizler ile otellerinden ayrıldığı görüldü.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …