ana sayfa / İnsan Hakları / Yaş, statü, eğitim, görgü farketmiyor: 70 yaşındaki Neco eşini dövdü

Yaş, statü, eğitim, görgü farketmiyor: 70 yaşındaki Neco eşini dövdü

 

Bodrum’da yaşayan şarkıcı ve oyuncu Neco, eşi İdil Erge’ye şiddet uyguladığı gerekçesiyle üç ay evden uzaklaşma cezası aldı. Neco geçen yıl da aynı suçtan ceza almıştı.

70 yaşındaki Nejat Özyılmazel, Oya German’la 33 yıl süren evliliğine noktayı koyduktan sonra 2008’de kendisinden 25 yaş küçük İdil Erge’yle evlenmişti.

DHA’nın haberine göre Erge, bir süre önce Bodrum emniyetine giderek şikayette bulundu. Konunun savcılığa intikal etmesinden sonra Neco’ya üç ay evden uzaklaşma cezası verildi.

Haberde Erge’nin, tekrar fiziksel şiddet görme endişesiyle boşanma davası açmaya hazırlandığı, bununla birlikte çiftin halen aynı adreste kaldığı belirtildi.

Geçen yıl da göğsünden ve elinden yaralamış

Neco’nun geçen yıl da eşini tokat ve yumrukla darp ettiği, saldırıda Erge’nin gözünden, göğsünden ve elinden yaralanarak hastanelik olduğu ortaya çıktı.

Darp raporu alarak şikayetçi olan Erge, daha sonra şikayetini geri çekmiş. Mahkeme buna rağmen Neco’ya bir ay evden uzaklaşma ve kasten yaralama suçundan adli para cezası vermiş.

Neco’nun Erge’yle evliliğinden bir kızı ve bir oğlu var.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …