ana sayfa / Son Dakika / ‘Yeni bir parti kurulacak’ iddiaları sürerken ‘yenibirparti.org’ sitesi açıldı

‘Yeni bir parti kurulacak’ iddiaları sürerken ‘yenibirparti.org’ sitesi açıldı

 

Yerel seçimlerden sonra yeni bir parti kurulacağı iddiası son zamanalrda sıkça dillendiriliyordu.

Kulislerden yansıyan ve bazı gazetecilerin kamuoyuyla paylaştığı iddialara göre yeni parti için farklı alternatifler var. 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin sonucuna göre kurulacağı söylenen parti için iki farklı kurucu adı geçiyor.

Ilk iddiaya göre eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski bakanlardan Ali Babacan yeni parti için çalışıyor.

Daha sonra ortaya atılan iddia ise Ahmet Davutoğlu’nun bir grup arkadaşıyla hazırlık yaptığı hatta teşkilatlanmasını tamamlamak üzere olduğu yönünde.

Üçüncü iddiaya göre ise, Gül, Babacan ve Davutoğlu aynı çatı altında birleşecek.

Mart’ta düzenlenecek yerel seçim sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun parti kuracağı yönündeki iddialar hız kazandı.

Yenibirparti.org

Tüm bu iddialar artan bir yoğunlukta gündemde yerini alırken bir internet sitesi açıldı. Yenibirparti.org isimli sitede, ‘Yeni bir parti Türkiye’ye uğur getirecek’, ‘Artık daha iyisi olacak’ ve ‘Süper güç Türkiye için artık değişim zamanı’ başlıkları yer alıyor.

‘Stratejik bir tercih’le herhangi bir isme yer vermeyen oluşum, kendilerini ‘merkez sağda’ ve ‘dört eğilimi bir araya getirecek’ parti olarak tanımlıyor.

‘Süper Güç Türkiye’ hedefiyle yola çıktıklarını belirten yeni particiler, neden bu yola çıktıklarını da, faydalı icraatlarına rağmen AKP’nin ‘etkilerinin giderilmesi oldukça zor büyük hatalar’ yapmasıyla açıklıyorlar.

Dört yapraklı yonca logolu sitede ‘Biz Kimiz’, ‘Niçin Yola Çıkıyoruz’, ‘Politika ve Vaatlerimiz’ bölümleri yer alıyor.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …