ana sayfa / Ekonomi / Ziraat kredisine başvuru detayları belli oldu

Ziraat kredisine başvuru detayları belli oldu

 

Ziraat Bankası kredisiyle kredi kartı ve kredi kartından çekilen nakit avans borçlarının yapılandırılmasına ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Neşe Karanfil’in haberine göre, başvurmak isteyenler şu basamakları takip edecek:

1- Başvuru için TC numarasının olduğu kimlik ve çalışanlar için maaş bordrosu gerekiyor. Emekliler için ise e-devlet şifresi yeterli. Başvuranın geliri, alacağı krediyi karşılayabilecek düzeyde değilse kefil gerekebilir.

2- Başvuruda borçlu kredi kartı veya kartlarınızın yanınızda olması gerekli değil. Kredi limitiniz borç miktarına göre belirleniyor ve onay için genel müdürlüğe gönderiliyor.

3- Krediyi almak için borçlu kart veya kartların iptal edilmesi gerekiyor. Kredi onaylanırsa, tüm kredi kartları ve toplam kart limitinin iptalinin sağlanması için, kartın alındığı bankadan toplam kapama bakiyesini gösterir belge alınıyor. Bu belge Ziraat Bankası şubesine veriliyor.

4- Banka, krediyi doğrudan borçlu olunan banka/bankalara EFT ile gönderiyor. EFT/sigorta gibi masraflar alınan kredinin içine dahil edilebiliyor.

5- Ziraat Bankası, isteyene başvurucunun gelirine göre limiti belirlenecek yeni kredi  kartı önerebiliyor.

Uygulamada şartlar

Kredi kartı borçları tek çatı altında toplanarak, borcu olanlar Ziraat Bankası’ndan alacağı krediyle borcunu ödeyebilecek.

Düzenlemeye göre Ziraat Bankası’ndan alınacak ‘birleştiren ihtiyaç kredisi’nde faiz oranları 24 aya kadar aylık yüzde 1.1, 60 aya kadar ise aylık yüzde 1.2 olacak ve 31 Aralık 2018’e kadar olan kredi kartı ve kredi kartından çekilen nakit avans borçlarını kapsayacak.

Kişinin aylık gelirinin ödemeleri karşılaması şartı ile alınacak kredide üst limit uygulanmayacak.

Düzenlemede ‘banka tarafından takibe alınmamış olmak’ şartı bulunurken, asgari borcun üzerinde ödeme yapabilenler de krediye başvurabilecek.

Yapılandırılmada üst limit uygulanmıyor.

 

Bunu da takip et

Yakınlarının Hayatını Kaybettiklerini Öğrenince, Hastanenin Camlarını Kırdı

Sivas’ta ameliyat sırasında hayatını kaybeden hastanın yakınları, hastane binasının camını kırdı. Taşkınlığı polis ekipleri önledi. …